Peter „Peekay“ Kopáč

 • (#12)
  zatím pouze v PDF

  Dirty Secrets (Seth Ben-Ezra, 2007) je investigatívnou rolovou hrou pre 3-5 ľudí. Cieľom hry je dosiahnuť príbeh ladený v štýle noirových detektívok ako Chinatown či Maltézsky sokol. V priebehu hry budete vyšetrovať zločiny, odhaľovať šokujúce vzťahy aktérov príbehu či ich pozadie a na záver odhalíte páchateľa – pričom hra sa stará o to, aby toto odhalenie bolo prekvapením pre všetkých zúčastnených.

 • (#15)
  zatím pouze v PDF

  Termín „spoločenská hra“ už dávno neznamená to, čo znamenal za čias našich starých materí. V tejto pravidelnej rubrike sa vás pokúsime previesť fascinujúcim svetom moderných spoločenských hier. Tento týždeň si povieme niečo o kooperatívnych hrách a bližšie sa pozrieme na jednu z nich – zaujímavý počin menom Space Alert.

 • (#16)
  zatím pouze v PDF

  Tento mesiac vychádza prvé rozšírenie k českej stolnej hre Dorn. Preto si teraz krátko predstavíme pôvodnú hru a potom sa spolu pozrieme, čo toto rozšírenie hráčom Dornu prináša.

 • (#17)
  zatím pouze v PDF

  Zamyslenie sa pre rozprávačov nad tým, čo do hry prinášajú na prípravu náročné elementy a ako sa vyrovnať s neduhmi s takýmito elementmi spojenými.

 • (#18)
  zatím pouze v PDF

  V predvianočných týždňoch dorazila na pulty predajní stolovka Colossal Arena. V tejto recenzii sa spoločne pozrieme, čo za svoje peniaze dostanete a aký druh zábavy môžete očakávať.

 • (#19)
  zatím pouze v PDF

  Hviezdne vojny patria medzi klasiku žánru Space opera. Poďme sa preto pozrieť na RPG, ktoré má aj po 20 rokoch nadšencom veľa čo ponúknuť – The Star Wars Roleplaying Game.

 • (#23)
  zatím pouze v PDF

  Predstavíme vám netradičnú rolovú hru so zvláštne rozprávkovo-čarovným prostredím, ktorá má ambície vytvárať príbehy nie nepodobné zasneným, lyricko-tragickým básniam. Pred dávnymi vekmi na konci sveta umierali ľudia…

 • (#24)
  zatím pouze v PDF

  Rozmerná krabica tejto stolovky sľubuje „súperenie pomocou dražieb, odhadovanie naplánovaných intríg a plnenie tajných i verejných úloh“ – to všetko v záujme neúprosného honu za mocou nad stredovekým mestom. Ako sa však majú veci naozaj?

 • (#25)
  zatím pouze v PDF

  Pokud jste někdy slyšeli, že Ron Edwards píše neuvěřitelně arogantně a sotva se to dá číst, pak je to zřejmě pravda. Tato recenze vám ale ukáže, proč i přesto má smysl a význam hru Sorcerer číst a samozřejmě také hrát.

 • (#30)
  zatím pouze v PDF

  Predstavíme vám historickú strategickú hru pre dvoch, ktorá patrí do netradičnej kategórie tzv. „blokových hier“ – namiesto žetónov totiž používa drevené kocky, vďaka ktorým má viacero zaujímavých vlastností.

 • (#32)
  zatím pouze v PDF

  … alebo Pojednanie o tom, prečo DrD II nie je hrou s explicitnými stávkami V tejto úvahe sa chcem bližšie venovať problému, s ktorým sa na mňa obrátilo v diskusiách viacero Sprievodcov – čo robiť, keď hráčom očakávaný dopad jeho akcie nie je možný kvôli niečomu, o čom vie iba Sprievodca.

 • (#38)
  zatím pouze v PDF

  Minule sme začali predstavovať tzv. živé kartové hry („Living Card Games“) hrou Call of Cthulhu, dnes v tom budeme pokračovať skvelou cyberpunkovou hrou od samotného otca Magicu, Richarda Garfielda. Ak vám znie zaujímavo koncept kartovej hry o hackovaní zbieraní informácií a bluffovaní, čítajte ďalej!

 • (#40)
  zatím pouze v PDF

  Dnes sa pozrieme na najnovšie spracovanie obľúbenej tématiky Star Wars do živej kartovej hry. Ak zastávate názor, že voľné popoludnie nie je kompletné bez bzučania svetelných mečov, čítajte ďalej!