Petra „Baelara“ Kopáčová

 • (#16)
  zatím pouze v PDF

  So zreteľom na tému čísla sme sa Vám rozhodli predstaviť tri stolové „minihry“ s antickou tématikou – Iliad, Hellas a Zeus na úteku. Všetky sa doslova zmestia do vrecka a predstavujú tri zaujímavé prístupy k tématike.

 • (#17)
  zatím pouze v PDF

  Dnes sa pozrieme na niekoľko zaujímavých hier, ktoré boli tento rok predstavené na každoročnom festivale hier v Essene

 • (#18)
  zatím pouze v PDF

  Dominion – hra, v ktorej je plánovanie a príprava jej integrálnou súčasťou, patrí v súčasnosti k jedným z najobľúbenejších spoločenských hier. V článku vám predstavíme princíp fungovania základnej hry aj jej obohatenie o obe doposiaľ vydané rozšírenia.

 • (#19)
  zatím pouze v PDF

  Predstavenie štýlovej „oldies“ kooperatívnej hry od West End Games na motívy Star wars Episode 4.

 • (#19)
  zatím pouze v PDF

  V rubrike Zahrajte sa s nami vám priblížime hry pre dvoch hráčov (nie viac a nie menej ako dvoch hráčov) a pokúsime sa ponúknuť niečo pre každého. V prvej časti tohto článku na pokračovanie predstavíme štvoricu hier, od jednoduchej kartovky až po historickú veľhru.

 • (#20)
  zatím pouze v PDF

  Bratislavskí potkani sú skupinou voľne neorganizovaných gamemastrov a hráčov RPG. Vďaka intenzívnemu hraniu a relatívne intenzívnemu pozeraniu filmov, seriálov, čítania kníh a vstrebávania ďalších informačných zdrojov sú pomerne bohatou a rôznorodou studnicou inšpirácií na rôzne témy. Touto, rovnako voľne neorganizovanou, rubrikou by sme vám radi ukázali, odkiaľ čerpáme inšpirácie, alebo odkiaľ by sme ich čerpali, keby sme sa pripravovali na hru s určitou tématikou (ktorú sa budeme snažiť priblížiť téme čísla).

 • (#20)
  zatím pouze v PDF

  Aké schopnosti sú potrebné, aby ste dobre hrali stolovky? Analytické myslenie. Stratégia. Taktika. Logika. Odhadovanie súpera. Pri väčšine hier to stačí. Pri týchto? Ani náhodou.

 • (#21)
  zatím pouze v PDF

  Vesmír – posledná divočina. Toto sú výpravy vesmírnej lode Enterprise, jej pokračujúca misia vyhľadávať nové životné formy a nové civilizácie. Odvážne kráčať tam, kde nikto predtým nevkročil…Zahrajte sa s nami a podobne ako posádka Enterprise nájdete životné formy a civilizácie, o ktorých sa vám ani nesnívalo…

 • (#22)
  zatím pouze v PDF

  Svet sa zmenil – zločin nie. V tejto epickej (rozmermi a množstvom kartónových komponentov) doskovke budete sledovať odhaľovanie vinníkov vraždy na pozadí politických machinácií, korporátnych sporov a všadeprítomnej konšpirácie a vyšetrovanie zločinu odrážajúce sa v životoch detektívov, ktorým do definitívneho dna veľa nechýba. Klasický noir v netradičnom prevedení prináša Fantasy Flight Games.

 • (#23)
  zatím pouze v PDF

  Stačia dve slová – LEGO a stolovky. Jedno alebo druhé iste rozžiari nejedno oko, no v kombinácii je to minimálne zámienka, prečo sa s jazykom vystrčeným v kútiku úst nadšene prehrabovať súčiastkami, hoci už dávno nemáme 10 rokov. Čítajte a spoznajte LEGO tak, ako ste ho doteraz nepoznali.

 • (#24)
  zatím pouze v PDF

  Silvester sa už síce minul, ale povedzme si otvorene, na párty sa vždy nájde dôvod.

 • (#25)
  zatím pouze v PDF

  Našlo by se asi jen málo těch, kteří nikdy nehráli na PC Civilizaci. A ještě méně těch, kteří by o ní aspoň neslyšeli. Proto se na její deskovkářskou podobu netrpělivě čekalo. A stálo to napětí za to? Inu, to se dozvíte v této recenzi.

 • (#27)
  zatím pouze v PDF

  GameCon, tradičná udalosť pre hráčov DrD aj RPG, sa pomaly stáva aj cieľom cesty nejedného stolovkára – predsa nie je až tak veľa podujatí, kde si človek môže zahrať a stretnúť sa s inými rovnako „postihnutými“. Aké novinky so sebou predajcovia priniesli tentokrát a čo sa predávalo ako horúce rožky?

 • (#30)
  zatím pouze v PDF

  Predstavíme vám historickú strategickú hru pre dvoch, ktorá patrí do netradičnej kategórie tzv. „blokových hier“ – namiesto žetónov totiž používa drevené kocky, vďaka ktorým má viacero zaujímavých vlastností.

 • (#32)
  zatím pouze v PDF

  Pokusov o zachytenie diel H. P. Lovecrafta v hrách bolo už množstvo a ich úspešnosť v tomto ohľade bola rôznorodá. Zdá sa však, že strach z nepoznaného a šialenstvo z nepoznateľného ľudí stále fascinuje, čoho dôkazom sú aj ostatné pokusy z dielne Fantasy Flight Games – Mansions of Madness a Elder Sign.