Drakkar #48

Kompletní číslo ke stažení: Drakkar #48 jako PDF

„Alignment“ a „přesvědčení“

Ne vždy musí „alignment“ znamenat „přesvědčení“ a oba principy nemusí být vzájemně zaměnitelné. Tento článek vám tak nabízí zamyšlení nad využitím obou pojmů ve vašich hrách.

Apocalypse World

Něco se světem je špatně a já nevím co. –D. Vincent Baker

Bezejmenný hrdina

Díl IX. Zoufalství Vánoční speciál (díl X.)

Čerstvě dočteno: Red Aegis

Na túto hru sa teším, od kedy som ju prvý krát uvidel na Kickstarteri. Veď kto by sa netešil, ak je fanúšikom Sid Meier’s Civilization a RPG. A tak som sa ihneď chopil pravidiel Beta verzie, ktoré by nemali byť ďaleko od skutočnej hry.

Conan – Vlk za hranicou

Toto je esej o barbarstve. Preto je nevyhnutne aj esejou o civilizácii. Budem hovoriť o pokrivených atribútoch barbarstva, ktoré sú civilizáciou barbarom pripisované, ale aj o rovnako pomýlenom ideále vznešeného divocha.

Dopisy o Myši

SEBRANÉ DOPISY z dědictví po Janu Matouši Wackerovi z Wackenfelsu, císařském radovi, dvorním astronomovi, matematikovi,jakož i ze zaniklého zámku Stvolíneckého a taktéž ze zaniklé knihovny při faře kostelasvatého Štěpána na Novém Městě pražském, sepsané různými osobami, zejména Janem Václavem Berkou...

Fiasco – príručka otvoreného hrania

Zdalo by sa, že o Fiascu už som povedal všetko, čo šlo. Niekedy to vyzerá, že ľudí nekonečnným rozprávaním o ňom nudím. Je to ale hra, ktorá ponúka úplne iný zážitok než ostatné systémy a nováčikovia na otvorených hraniach odchádzajú do posledného nadšení. Čím to je? A ako môžme z hry vytrieskať úplné maximum?

Zahrajte sa s nami: Lords of Waterdeep

Už vás nebaví hrať postavy fantasy hrdinov, ktorých Dungeon Master neustále posiela do kadejakých dúpät kynožiť draky? Radi by ste kariérne postúpili? Zahrajte si stolovku Lords of Water­deep!