Malé hexy: G4 – Ježibaba a bazilišek

Malé hexy, hex G4

A) Číslo hexu: G4

B) Převládající krajina hexu

Slatina, rašelinisko

C) Obsah hexu

  • Dom ježibaby
  • Hniezdo baziliška

D) Popis hexu

Na tomto hexe sa rozprestiera rašelinisko. Od vulkánu sem priteká toxická voda a pršia tu kyslé dažde, krajina je tu mŕtva. Pôda je príliš kyslá a mŕtve stromy tu stoja ako varovanie. No postupne ako sa vzďaľujeme od vulkánu objavujú sa machy a trsy tráv a ocitáme sa v zeleno-čiernej krajine plnej života. Slatinou sa pohybujú najrôznejšie tvory, hady, vtáky možno dokonca aj občasný los, či bažinný jeleň, ale nájdeme tu aj neprirodzených obyvateľov, zombie, ktoré sem zablúdili z mesta mŕtvych. Najikonickejším obyvateľom je Ježibaba. Stará bosorka tu žije už od nepamäti. Je veľmi múdra a má schopnosť čítať minulosť i budúcnosť, no svoje rady nerozdáva zadarmo. Navyše jej dom na stračích nohách je v neustálom pohybe.

E) Zápletky

  • Ježibaba: Postavy sú zúfalé a hľadajú odpoveď na svoju otázku, či konzultáciu s jasnovidcom. Niekto z ľudí môže spomenúť, že tu žije Ježibaba, ktorá im určite bude vedieť pomôcť. Nájsť však ježibabu nie je jednoduché. Pomôcť isto bude vedieť, ale aká bude jej cena?
  • Bazilišek: Napoly drak, napoly had, napoly kohút. Niekde v mŕtvej časti bažiny žije bazilišek. Na čo sa pozrie to skamenie, vysáva život zo všetkého živého. Často odlieta do sveta a svojím zrakom ničí všetko živé. Zabiť sa dá iba vo svojom hniezde, keď spí. Máte už prichystaného kohúta?

Další části: